Kõik uudised

Vaata veel

5 detsember 2023
E-nõustamine on kiire ja kättesaadav võimalus professionaalseks nõustamiseks telefoni või videokõne teel. Aja e-nõustamisele saad broneerida läbi SKA iseteenindussüsteemi või pöördudes lasteabi nõustaja poole telefonil 116 111.
25 oktoober 2023
Kohtulood podcasti seekordses osas arutavad Viru Maakohtu kohtunik Liina Naaber-Kivisoo, Pärnu Maakohtu kohtunik Agle Lauren ja MTÜ Lapsed lähisuhtevägivallas juht Anne Haller lastest, vanematest ja nendega seonduvatest vaidlustest.
23 oktoober 2023
3. novembril algab PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film, mille käigus linastub kokku 52 filmi. Kindlasti tasub vaatama minna lapse õiguste programmi, kus näeb sel aastal 9 väärt filmi.
17 oktoober 2023
Justiitsministeeriumi ja Pärnu Maakohtu koostööna valmis veebileht eestkostja.kohus.ee, kus saab teavet ja juhiseid eestkostjate õigustest ja kohustustest.
4 oktoober 2023
Genka, prokurör Ingmar Laas ja kohtunik Mairi Heinsalu annavad alaealisele lihtsa soovituse: mõtle, enne kui lähed, teed või otsustad!
2 oktoober 2023
Vandeadvokaat Eva Tibar alaealiste karistamisest ja taastavast õigusest.
26 september 2023
2. oktoobril 2023 kell 11.00 tuuakse õpilasteni koostöös Eesti Kohtutega e-tund, kus Harju Maakohtu kohtunik Andra Sild räägib juhtumitest, mille tõttu noored kõige sagedamini kohtupinki satuvad.
7 juuni 2023
Viru Maakohtu esimees, kohtunik Liina Naaber-Kivisoo räägib pikemas intervjuus perekonnaasjade, eeskätt laste hooldusõiguse vaidlustest, mis on sageli ülimalt emotsionaalsed ja mitmetahulised.
7 juuni 2023
Lapse võõrandamine teisest vanemast on vaimne vägivald lapse suhtes ning tuleks seaduses ka väärkohtlemisena sõnastada, leiab vandeadvokaat Katrin Jennsen.
1 juuni 2023
Möödunud aasta novembris kiitis president Alar Karis heaks seadusemuudatuse, mis lubab tsiviilkohtumenetluses kuulata ära igas vanuses lapse. Varem pidi seda tegema siis, kui laps oli vähemalt kümneaastane, nooremate puhul oli see kohtuniku enda otsustada.