Kõik uudised

Vaata veel

12 jaanuar 2021

Justiitsministeeriumi tellimusel valmis lapsesõbraliku menetluse meelespead tutvustav video17 detsember 2020

Eesti võitis õiguse korraldada Tallinnas iga-aastane ISPCAN (International Society for the Prevention of Child Abuse & Neglect) Euroopa kongress. 2022. aasta juunis toimuvale üritusele oodatakse 600 rahvusvahelist delegaati.

17 detsember 2020

Tallinn, Estonia has won the the right to host the annual  European Congress of the International Society for the Prevention of Child Abuse & Neglect (ISPCAN). The event, which is expected to draw  600 international delegates to the city, will be held in June 2022.

26 november 2020

26. novembril toimub taastava õiguse kuu lõpukonverents. Konverentsi saab jälgida: 

https://worksup.com

Event ID: TAASTAVOIGUSSündmus Facebookis  


24 november 2020

Kõigil on võimalik rääkida kaasa Euroopa Liidu lapse õiguste strateegia (2021-2024) loomisel vastates küsimustikuleKüsimustik on avatud kuni 8. detsembrini 2020 ning vastamine võtab aega kuni 30 minutit. Vastata saab eesti keeles (veebilehel on võimalik valida ise keelt, vaikimisi on inglise keel) nii anonüümselt kui soovi korral nimeliselt. 

18 november 2020
  •  Igale lapsele on oluline, et vanemad teda mõistaks ja kuulaks. 

  • 18. november on laste seksuaalse väärkohtlemise vastane päev. Kui lapsel on mure ja ta tahab seda jagada, saavad vanemad talle toeks olla, last kuulates ja uskudes. 

  • Lapsed ootavad vanematelt neil teemadel mõistmist ning avatud suhtlust. 

  • Vanemad saavad anda lapsele teadmise, et seksuaalsusest rääkimine ei pea olema seotud häbi ega kohkumisega.

  • Usu ja kuula last, ole avatud ja valmistunud. Abiks on Tark Vanem veebileht: https://tarkvanem.ee/seksuaalkasvatus/.
4 november 2020

Käimas on taastava õiguse kuu ning selle raames toimub mitmeid erinevaid temaatilisi seminare, podcaste ja kuu lõppeb konverentsiga. Lisaks ilmuvad taastava õiguse teemalised artiklid Sotsiaaltöö ajakirjas ning ERR veebikanalis Jupiter saab jälgida filmi „The Meeting“.Lisatud failis on ülevaade taastava õiguse kuu sündmuste kohta: Programm.pdf

4 november 2020

Justiitsminister Raivo Aeg ütles reedel (30.10.) prokuratuuri üldkogul peetud kõnes, et prokurörid on alaealiste õigusrikkujatega tegelemisel ja taastava õiguse kasutamisel teinud väga head tööd.

14 august 2020

17. augustil avati Jõhvis kolmas lastemaja Eestis. Lastemaja on lapsesõbralik erialade vaheline teenus, mida pakume seksuaalselt väärkoheldud või selle kahtlusega laste abistamiseks. Teenus on kättesaadav kõigile abi vajavatele lastele Eestis. Lastemajateenuse osutamiseks töötavad lapse heaolu nimel koos erinevad spetsialistid nagu lastekaitsetöötaja, politsei, prokurör, psühholoog ja paljud teised.

11 august 2020

Justiitsministeerium loob koolitusprogrammi, et laste ja noortega töötavatel spetsialistidel oleksid paremad oskused ja teadmised laste ja noorte eale, arengule ja vajadustele vastavaks kohtlemiseks õigussüsteemis.

Koolitusprogrammi loomine on osa mitu aastat kestvast alaealiste erikohtlemise projektist