Kõik uudised

Vaata veel

4 jaanuar 2022

Koostöös keskkonnapsühholoogia ekspertidega on valminud soovitused lapsesõbraliku keskkonna loomiseks õiguskaitses. 

Lapsed vajavad täielikuks ja tõhusaks osalemiseks menetluses ning kahju ja uute traumade vältimiseks kaitsvat ja turvalist keskkonda. Kui laps on hirmunud või stressis siis võivad käivituda lapses baas -kaitsemehhanismid: tardu, põgene, ründa. Need kaitsed ei ole koostööd soosivad ning laps võib keelduda tunnistuste andmisest. Lapsed on erinevad ning nende stressitaluvus on erinev ning prognoosimatu. Lapsi hirmutab teadmatus, sh tundmatu keskkond.

20 oktoober 2021

Just Film on Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) noorte- ja lastefilmide alafestival, mis koosneb võistlusprogrammist ja eriprogrammidest. Just Film toimub nagu PÖFFi põhiprogrammgi novembris – 12. – 28. novembrini. Näidatakse filme, mida ka kõige suurem filmisõber iga päev naljalt näha ei saa. Mõni ajab nutma, mõni naerma, mõni muudab elu. Midagi leiab igas vanuses kinokülaline. Festivalil linastub igal aastal umbes 50 filmi ning Just Filmist on saanud üks Eesti üks suurimaid laste- ja noorteüritusi: seda külastab igal aastal ligi 18 000 filmihuvilist. 

20 oktoober 2021

13.-16. juunil 2022 toimub Tallinnas Kultuurikatlas kongress „Lastekaitse kõige haavatavamatele lastele ja peredele“, mis keskendub: 
🙇‍♀️vaimsele tervisele
🙇‍♀️laste seksuaalsele ja muule väärkohtlemisele 
🙇‍♀️lastele kinnistes asutustes, vanglas viibivate ja sõltuvusprobleemidega vanemate laste kaitsele
💻piiriülesele koostööle ning digiteenuste kasutamisele

ℹ Täpsemat infot konverentsi kohta leiab siit

26 august 2021

16.-18. augustil toimus Alutaguse Spordi- ja Puhkekeskuses Taastava õiguse suvekool. Kolme päeva jooksul oli osalejatel võimalus saada ülevaade taastava õiguse teoreetilistest alustest, harjutada taastava õiguse metoodikaid ning kogeda teisi kaasavaid meetodeid. Suvekooli viisid läbi Koidu Tani-Jürisoo, Ene Kulasalu ja Margarita Ingel. Taastava õiguse suvekoolist võttis osa 21 õiguskaitsega seotud peamiselt Ida-Virumaal töötavat spetsialisti.

3 august 2021

Justiitsministeerium kuulutas välja riigihanke, et leida läbiviija uuringule, mis puudutab probleemse seksuaalkäitumisega noorte mõjutamist kriminaaljustiitssüsteemis. 

10 veebruar 2021

Õiguskantsleri kantselei laste ja noorte õiguste osakond uuendas koostöös Andmekaitse Inspektsiooniga juhendit „Abivajavast lapsest teatamine ja andmekaitse“. Juhend annab ülevaate, millistel juhtudel, kellele, mida ning mis kanaleid kasutades abivajavast lapsest teatada ning mis seadusesätetele on seejuures õigus toetuda. 
 

Loe lähemalt siit.

 

29 jaanuar 2021

Justiitsministeeriumil koostöös Õiguskantsleri Kantseleiga valmis lapsesõbraliku tervishoiu videoloeng, kus Kristi Paron räägib, mida tähendab lapsesõbralik tervishoid ja eelkõige, kuidas peaks välja nägema lapse osalemine oma tervist puudutavate küsimuste otsustamisel.

Teisi lapsesõbraliku menetluse videoloenguid näed siit.  

 

 

12 jaanuar 2021

Justiitsministeeriumi tellimusel valmis lapsesõbraliku menetluse meelespead tutvustav video

17 detsember 2020

Eesti võitis õiguse korraldada Tallinnas iga-aastane ISPCAN (International Society for the Prevention of Child Abuse & Neglect) Euroopa kongress. 2022. aasta juunis toimuvale üritusele oodatakse 600 rahvusvahelist delegaati.

17 detsember 2020

Tallinn, Estonia has won the the right to host the annual  European Congress of the International Society for the Prevention of Child Abuse & Neglect (ISPCAN). The event, which is expected to draw  600 international delegates to the city, will be held in June 2022.