Lapsele

Kui oled siia lehele jõudnud, siis oled Sa ilmselt kokku puutunud menetlusega, mis toimub näiteks politseis, prokuratuuris, perelepitaja juures või kohtus.

Loodetavasti leiad siit vastused küsimustele, mis Sul on tekkinud või võivad tekkida. Kui kõikidele küsimustele vastuseid ei leia, oleme siia pannud kirja ka infonumbrid ja kontaktandmed, millelt saad lisaks selgitusi küsida.

Lapsevanemale ja hooldajale

Lapsevanemale ja hooldajale on veebilehel info, kuidas olla lapsele toeks, kuidas hoida ennast olukordades ja millised on vanema õigused ja kohustused, kui nende laps on osaline menetluses.

Spetsialistile

Spetsialistid leiavad veebilehelt suuniseid, kuidas lapsi menetluses kohelda ning hoida seejuures enda vaimset tervist. Samuti annab veeb ülevaate koostöövõrgustikest, toetavatest teenustest ning täiendkoolitustest.

Uudised

5 detsember 2023
E-nõustamine on kiire ja kättesaadav võimalus professionaalseks nõustamiseks telefoni või videokõne teel. Aja e-nõustamisele saad broneerida läbi SKA iseteenindussüsteemi või pöördudes lasteabi nõustaja poole telefonil 116 111.
25 oktoober 2023
Kohtulood podcasti seekordses osas arutavad Viru Maakohtu kohtunik Liina Naaber-Kivisoo, Pärnu Maakohtu kohtunik Agle Lauren ja MTÜ Lapsed lähisuhtevägivallas juht Anne Haller lastest, vanematest ja nendega seonduvatest vaidlustest.
23 oktoober 2023
3. novembril algab PÖFFi noorte- ja lastefilmide festival Just Film, mille käigus linastub kokku 52 filmi. Kindlasti tasub vaatama minna lapse õiguste programmi, kus näeb sel aastal 9 väärt filmi.