Just Film 2021 toimub 12. - 28. novembrini

20. oktoober 2021

Just Film on Pimedate Ööde Filmifestivali (PÖFF) noorte- ja lastefilmide alafestival, mis koosneb võistlusprogrammist ja eriprogrammidest. Just Film toimub nagu PÖFFi põhiprogrammgi novembris – 12. – 28. novembrini. Näidatakse filme, mida ka kõige suurem filmisõber iga päev naljalt näha ei saa. Mõni ajab nutma, mõni naerma, mõni muudab elu. Midagi leiab igas vanuses kinokülaline. Festivalil linastub igal aastal umbes 50 filmi ning Just Filmist on saanud üks Eesti üks suurimaid laste- ja noorteüritusi: seda külastab igal aastal ligi 18 000 filmihuvilist. 

Just Filmi lapse õiguste programm koosneb laste ja noorte elu käsitlevatest filmidest. Kõigi filmide peategelased on lapsed ja noored, kes enda sisemaailma alles avastavad. Keeruliste valikute tegemisel on neile toeks vanemad, kuid mõnikord tuleb neil olulisi otsuseid vastu võtta ka üksinda. Loomulikult rõõmustavad nad oma suurte ja väikeste kordaminekute üle ning tunnevad kurbust ebaõnnestumise korral.

Lapse õiguste filmiprogrammi on aidanud kokku panna Õiguskantsleri Kantselei, Justiitsministeerium, Sotsiaalkindlustusamet ning Lastekaitse Liit. Lapse õiguste eriprogramm linastub Just Filmi kavas 11. korda.

JUST FILMI lapse õiguste programmi võrgukodu